KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9577508
nr 957 7508
Evert Duhan
(f. 1906), Sverige
Blandteknik, Evert Duhan (f. 1906), motiv från Frankrike, signerad. 1947, 31x44
Evert Harald Duhán (Eriksson), svensk målare född i Järna, Sörmland 1906.
måndag 27 april 2015
kl 18:26:32
Evert Duhan
Läs mer om Evert Duhan